Nasz LipDub

Z WIZYTĄ W WIELKOPOLSKIM CENTRUM PULMONOLOGII I TORAKOCHIRURGII

Dnia 24.10.2012r. uczniowie części medyczno-przyrodniczej klasy 3ab wraz z panią Katarzyna Leksowską oraz p. Anną Płóciennikowską ? Bugaj udali się do Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu.

 

 

Wizyta w szpitalu zorganizowana została przez naczelną pielęgniarkę , panią Marzenę Brunsch. Uczniowie zostali podzieleni na dwie siedmioosobowe grupy: fizjoterapeutyczną i mikrobiologiczną. Młodzież zainteresowana zagadnieniem związanymi z rehabilitacją miała okazję asystować podczas obchodu na oddziale pulmonologii oraz chirurgii a także obserwować zajęcia w  sali rehabilitacyjnej.  Druga grupa wysłuchała bardzo interesującego wykładu na temat pracy mikrobiologów. Licealiści zapoznali się również z pracą analityków medycznych w różnorodnych laboratoriach. Pobyt w WCPiT ukazał uczniom funkcjonowanie szpitala od strony praktycznej i z pewnością ułatwi uczniom podjęcie decyzji związanej z wyborem kierunku studiów.

Dyrektorowi Centrum, panu profesorowi Barinow - Wojewódzkiemu, pani Marzenie Brunsch i specjalistom prowadzącym zajęcia bardzo dziękujemy   za umożliwienie licealistom zdobywania cennych doświadczeń.

Lilianna Nowacka kl. III AB

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk