Z WIZYTĄ W WIELKOPOLSKIM CENTRUM PULMONOLOGII I TORAKOCHIRURGII

Dnia 24.10.2012r. uczniowie części medyczno-przyrodniczej klasy 3ab wraz z panią Katarzyna Leksowską oraz p. Anną Płóciennikowską ? Bugaj udali się do Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu.

Wizyta w szpitalu zorganizowana została przez naczelną pielęgniarkę , panią Marzenę Brunsch. Uczniowie zostali podzieleni na dwie siedmioosobowe grupy: fizjoterapeutyczną i mikrobiologiczną. Młodzież zainteresowana zagadnieniem związanymi z rehabilitacją miała okazję asystować podczas obchodu na oddziale pulmonologii oraz chirurgii a także obserwować zajęcia w  sali rehabilitacyjnej.  Druga grupa wysłuchała bardzo interesującego wykładu na temat pracy mikrobiologów. Licealiści zapoznali się również z pracą analityków medycznych w różnorodnych laboratoriach. Pobyt w WCPiT ukazał uczniom funkcjonowanie szpitala od strony praktycznej i z pewnością ułatwi uczniom podjęcie decyzji związanej z wyborem kierunku studiów.

Dyrektorowi Centrum, panu profesorowi Barinow - Wojewódzkiemu, pani Marzenie Brunsch i specjalistom prowadzącym zajęcia bardzo dziękujemy   za umożliwienie licealistom zdobywania cennych doświadczeń.

Lilianna Nowacka kl. III AB