****************************

 


 

Nasz LipDub

POZNAĆ SAMEGO SIEBIE

We wtorek  31 marca 2015r. uczniowie klas 1a i 2c wraz z nauczycielami panią M. Karłowską i panią M. Krysztofińską brali udział w warsztatach zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Psychologii Społecznej w Poznaniu. Zajęcia  z  nauczycielami akademickimi odbyły się w budynku tej uczelni.

Podczas warsztatu  ?Sposoby na skuteczną naukę. Czyli jak uczyć się skutecznie?? przeprowadzonego przez  panią dr Annę Ziółkowską poznaliśmy ?10 przykazań uczenia się? ? czyli dziesięć  zasad, dzięki którym nauka może stać się łatwiejsza i bardziej efektywna. Okazuje się, że bardzo skuteczne w procesie przyswajania wiedzy są stare metody, takie jak: powtarzanie, większa koncentracja w trakcie lekcji w szkole i nauki w domu, porcjowanie materiałów.   Omawiane spostrzeżenia i rady z pewnością nam się przydadzą.

Kolejny warsztat na temat ?Moje mocne i słabe strony? przeprowadzony przez panią dr Mirosławę Leopold był równie ciekawy. W trakcie różnych ćwiczeń ? np. analizy SWOT, odkrywaliśmy swoje mocne i słabe strony, własne szanse oraz zagrożenia spowodowane cechami charakteru.  Także ćwiczenie w grupach dotyczące naszego zachowania w różnych sytuacjach ukazało nam, że nie zawsze słabe strony są negatywne, nieraz mogą być uznawane nawet jako zalety.

Warsztaty spotkały się z bardzo dobrym odbiorem i dostarczyły młodzieży wielu wrażeń.

 

Patrycja Szczepańska kl. 2c

 

 

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk