KOMUNIKATY

1. Zamówione zostały bilety do Teatru Nowego w Poznaniu na sztukę „Życie to nie teatr″, na 27 marca 2018r. /wtorek/, godz. 19:00. Cena biletu 30 zł. + 10 zł autobus + 1 zł. ubezpieczenie, razem 41 zł. Zapisy , razem z pieniędzmi, będzie przyjmować Kol. Marcinkowska i Kol.Prałat do dnia 10 marca 2018r. Zapisy u Kol. Tereni można dokonać dopiero po feriach, tj. od 26 lutego.

2. Wspólne spotkanie Rady Studentów i Rady Programowej odbędzie się 19 lutego 2018r., o godz. 17:00 w KAMIENICY. Proszę Starostów poszczególnych sekcji, aby przygotowali spisy studentów oraz listy obecności /dwie rzeczy: 1 - to spis , 2 - to lista obecności/. Spotkanie będzie poświęcone tematom bieżącym, jak i przyszłym planom.

3. 1 marca 2018r., o godz. 16:30 w Liceum /Żak/ zostaną przeprowadzone warsztaty kosmetyczne przez studentki III roku kosmetologii na Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji. Będą dotyczyć pielęgnacji twarzy i dekoltu. Studentki serdecznie zapraszają.

PLAN WARSZTATÓW

I. Część teoretyczna:

• Omówienie cery dojrzałej
  • Czynniki odpowiedzialne za procesy starzenia się skóry
  • Problem kurzych łapek
  • Problemy skóry dojrzałej

II. Część praktyczna:

• Prawidłowy demakijaż
  • Pielęgnacja domowa oraz w gabinecie kosmetycznym
  • Masaż twarzy
  • Odpowiedni makijaż dla cery dojrzałej - triki
  • Przykładowe kosmetyki dla cery dojrzałej
  • Zalecenia i porady
  • Ankieta

4. 15 marca 2018r. o godz. 16:00 w Liceum odbędzie się tradycyjna sesja popularno-naukowa, której tematem będzie „Patriotyzm a nacjonalizm″,obejmie ona prezentacje uczniowskie i debatę naukową.

5. W II semestrze rozpoczną się warsztaty fotograficzne, które poprowadzi P. Joanna Uramowska. W b.r. będą miały inny charakter - plenerowy. Zainteresowani studenci mogą zapisać się na warsztaty podczas pierwszego spotkania, które odbędzie się po feriach. Termin będzie podany w późniejszym czasie. Poniżej program zajęć przekazany przez P. Joannę Uramowską.

Zajęcia fotograficzno-turystyczne pt. „Moje spojrzenie na sztukę″ to cykl 3 wyjazdów do Poznania w celu zgłębienia różnych aspektów sztuki:

• fotografii (wystawa pokonkursowa World Press Photo w Centrum Kultury Zamek) wraz z omówieniem najciekawszych zdjęć pod kątem techniki wykonania fotografii jak i poruszanej tematyki, spacer po zamku- omówienie historii i architektury zamku, czas na plener we wnętrzach zamku (3h),
  • malarstwa i rzeźby - galeria malarstwa i rzeźby od antyku do XX wieku w Muzeum Narodowym w Poznaniu wraz z omówieniem zagadnienia światła w obrazie w nawiązaniu do fotografii oraz analiza i interpretacja wybranych dzieł sztuki (3h),
  • sztuki ludowej oraz architektury - wizyta w Muzeum Etnograficznym w Poznaniu, spacer po starym mieście, rynku głównym, zwiedzanie kościoła farnego z omówieniem architektury - czas na zdjęcia (3h),
  • spotkanie studentów fotografujących podczas wyjazdów mające na celu podsumowanie plenerów, omówienie zdjęć oraz wybranie najciekawszych ujęć na wystawę, odbędzie się w Zespole Szkół w Opalenicy (3h).

J. U.

Dziekan OUTW