STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW DLA OPALENICKICH UCZNIÓW

30 listopada 2017 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów przyznanych przez Prezesa Rady Ministrów panią premier Beatę Szydło. Udział w uroczystości wzięło dwoje uczniów z Zespołu Szkół w Opalenicy: Martyna Beszterda – uczennica Technikum i Kacper Świtała – uczeń Liceum Ogólnokształcącego  im. Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Wielkopolska kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska gratulowała stypendystom wybitnych osiągnięć naukowych, sportowych i artystycznych, nazywając młodzież zgromadzoną w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego  „kwiatem młodzieży polskiej” i „najlepszymi z najlepszych”. Pani kurator podziękowała uczniom, rodzicom i nauczycielom za wytężoną pracę i prosiła, aby młodzież nadal rozwijała swoje zainteresowania, bo tylko one pozwolą osiągnąć w przyszłości zadowolenie w życiu osobistym i zawodowym.

 

 

Mariusz Stachowski

Najnowsze

Popularne