LĘK – SKUTECZNE NARZĘDZIE WYWIERANIA WPŁYWU

W piątek 8 grudnia gościem uczniów klas akademickich opalenickiego LO był dr Jakub Jakubowski – pracownik wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Wykład stanowił kolejny element współpracy pomiędzy Zespołem Szkół w Opalenicy i wspomnianym wydziałem.

 

Wcześniej młodzież realizująca projekt klas akademickich wzięła udział w otwartym wykładzie prof. dra hab. Sebastiana Wojciechowskiego dotyczącym problemów współczesnego świata oraz w warsztatach przeprowadzonych w pracowni radiowej i telewizyjnej.

 

W czasie piątkowego wykładu dr Jakub Jakubowski zwrócił uwagę na rolę lęku w kształtowaniu postaw jednostek oraz społeczeństw. Swobodny sposób przekazywania informacji o charakterze popularnonaukowym oraz dobry kontakt z odbiorcami okazały się być gwarantami udanego spotkania. Młodzież chętnie brała udział w dyskusji z prowadzącym i odnosiła się do osobistych doświadczeń.


Izabela Trzeciak
Fotografia: Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne