Nasz LipDub

99 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

W środę, 27 grudnia 2017 roku w Opalenicy miała miejsce uroczystość związana z 99 rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Rozpoczęła je msza święta w kościele pw. św. Mateusza w Opalenicy w intencji poległych, zamordowanych i zmarłych miejscowych powstańców.

 

Następnie uczestnicy wydarzeń udali się pod Ścianę Pamięci, gdzie odbyła się krótka uroczystość patriotyczna.

 

Oprawę wojskową, kolejny już raz, przygotowały klasy służb mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego: klasa 1B, 2BE i reprezentacja klasy 3E. Asysta w kościele, pochodnie, warta stworzyły piękną oprawę obchodów rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Na zakończenie uroczystości członkowie FC Opalenica odpalili race i donośnym hasłem: „Cześć i chwała bohaterom” oddali im należny szacunek.

 


 

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk