MUNDURÓWKA W STOLICY

W  czwartek, 28 grudnia 2017 roku w Warszawie miały miejsce uroczystości związane z 99 rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W tym roku, dzięki inicjatywie burmistrza Tomasza Szulca, Gminę Opalenicę reprezentowała 40-osobowa delegacja przedstawicieli samorządu a także uczniowie opalenickich szkół. Wśród nich znaleźli się uczniowie klasy służb mundurowych z opalenickiego liceum. Była to młodzież z klasy 2BE i 3E z opiekunem Elżbietą Mortką.

Obchody rozpoczęły się w południe w kościele o. Dominikanów, gdzie odprawiono mszę świętą w intencji bohaterów powstania. Następnie uczestnicy przenieśli się na Plac Piłsudskiego, gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza złożono wiązanki kwiatów. Ostatnim punktem obchodów była  uroczystość na Powązkowskim Cmentarzu Wojskowym przy pomniku ku czci Powstańców Wielkopolskich. Opaleniczanie, a wśród nich uczniowie opalenickiej mundurówki uczcili bohaterów Powstania Wielkopolskiego.

 

 

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk