SUKCES OPALENICKIEGO OLIMPIJCZYKA

Adrian Sadowski – uczeń III klasy opalenickiego Liceum Ogólnokształcącego – awansował do ustnej części okręgowych eliminacji Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. W pierwszej fazie rywalizacji Adrian przedstawił Szkolnej Komisji Konkursowej pracę na temat funkcjonowania motywu lotu w różnych epokach literackich.

Rozprawka opatrzona dwiema recenzjami została przesłana do Komisji Okręgowej i oceniona na 58 punktów z 60 możliwych do zdobycia. 17 lutego w Poznaniu odbył się kolejny etap zmagań, w którym rywalizowało ponad 70 uzdolnionych humanistycznie uczniów szkół średnich z okręgu poznańskiego. Najpierw olimpijczycy pisali pracę na wybrany przez siebie temat zaproponowany przez Komisję Główną, a następnie rozwiązywali test językowy sprawdzający ich wiedzę dotyczącą języka polskiego jako systemu. Do części ustnej awansowali ci, którzy uzyskali co najmniej 2/3 punktów w każdej części eliminacji okręgowych. Wśród 38 szczęśliwców znalazł się również Adrian, którego opiekunem jest polonistka Zespołu Szkół w Opalenicy – Izabela Trzeciak. Kolejny etap tych wyjątkowych zmagań odbędzie się już 10 marca.

Izabela Trzeciak

Najnowsze

Popularne