OPALENICKA MUNDURÓWKA NA ELIMINACJACH OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU KLAS POLICYJNYCH W PILE

Uczniowie opalenickiej mundurówki, 7 marca 2018, r. wzięli udział w eliminacjach do X Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych w Pile. Eliminacje przeprowadzono w trzech ośrodkach: w Szkole Policji w Pile, Szkole Policji w Katowicach i Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Dla naszej szkoły miejscem eliminacji była Szkoła Policji w Pile. Do udziału w turnieju zgłosiło się 65 szkół, spośród których do finału mogą zakwalifikować się tylko 22 drużyny.

 

Podczas eliminacji każdy z uczestników czteroosobowych drużyn rozwiązywał test wiedzy składający się z 40 pytań z zakresu szeroko pojętej wiedzy o Policji, historii policji,  specyfiki służby, obowiązków i uprawnień policjanta oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wynik drużyny stanowi suma punktów uzyskanych przez poszczególnych zawodników.

Mundurówkę z Opalenicy reprezentowali uczniowie z klasy 3E Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Julita Jaskulska, Arkadiusz Laskowski i 2E – Magdalena Flis i Mateusz Tylkowski. Przy tej okazji warto przypomnieć, że dwa lata temu reprezentacja naszego liceum zakwalifikowała się do finały turnieju, a w samym finale zajęła bardzo wysokie 8 miejsce w Polsce, a był to wówczas nasz debiut.

Na podstawie przeprowadzonych eliminacji wyłonione zostaną 22 drużyny, które, wraz ze szkołami, które w poprzedniej edycji Turnieju zajęły miejsca od  1-3, zmierzą się w finale Turnieju Klas Policyjnych w dniach 16-17 kwietnia 2018 roku w Szkole Policji w Pile. Uczniowie czekają na wyniki, które zostaną ogłoszone 21 marca.

 

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk