MUNDURÓWKA NA TARGACH KARIERY

Dzisiaj - 8 marca 2018 roku o godz. 9.00 korytarze Zespołu Szkół w Opalenicy rozbrzmiały gwarem.  Ów gwar wywołany został nie tylko przez stałych bywalców szkoły, uczniów i nauczycieli, ale przede wszystkim przez gimnazjalistów, którzy przybyli tutaj licznie, aby zapoznać się z ofertą szkoły, która już od września stanie się Ich szkołą. Gimnazjaliści zostali zaproszeni do klas, gdzie podczas prezentacji zapoznali się z ofertą szkoły.

Następnie na hali OSiR  zgromadziła się młodzież gimnazjalna, zainteresowana ciekawymi profilami klas,  wysokimi wynikami na egzaminach zewnętrznych,  na maturze oraz egzaminach zawodowych. Pierwsze Targi Kariery w Opalenicy otwarli: Pani Dyrektor Genowefa Wasiak oraz Pan Burmistrz Tomasz Szulc.

Na Targach Kariery zaprezentowali się również pracodawcy, wyższe uczelnie współpracujące ze szkołą oraz instytucje związane z klasami służb mundurowych. Byli to przedstawiciele reprezentujący Ratowników Przedmedycznych Enea Operator, biorących udział w Wolontariacie Pracowniczym, Komendę Powiatową PSP w Nowym Tomyślu, OSP z Opalenicy, Komendę Powiatową Policji z Nowego Tomyśla, Wojskową Komendę Uzupełnień z Nowego Tomyśla, CSWL z Poznania oraz Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa z Poznania.  Profil mundurówki cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie klas służb mundurowych z Opalenicy przygotowali pokazy musztry, karate oraz pierwszej pomocy. Wielu z przybyłych gimnazjalistów zadeklarowało, że już dokonali wyboru i od 1 września 2018 roku chcą się kształcić w opalenickiej mundurówce.

Każdy, kto odpowiedział na zaproszenie opalenickiego Zespołu Szkół i wziął udział w tegorocznych Targach Kariery, przekonał się, że jest to szkoła dla młodych ludzi, którzy chcą się rozwijać i samodzielnie tworzyć swoją przyszłość.

Przy tej okazji Dyrekcja Zespołu Szkół w Opalenicy, koordynator klas służb mundurowych oraz nauczyciele składają serdeczne podziękowania osobom i instytucjom, które przyczyniły się do urozmaicenia i uświetnienia targów.

 

 

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk