PRACOWITY PONIEDZIAŁEK MUNDURÓWKI

19 marca, uczniowie klasy służb mundurowych 3E z koordynatorem klas służb mundurowych Elżbietą Mortką spędzili pracowity dzień. Po zakończonych zajęciach lekcyjnych do późnych godzin wieczornych, młodzież przygotowywała się do egzaminu z pierwszej pomocy. Cieszy fakt, że na zajęcia przybyli również zeszłoroczni absolwenci mundurówki, żeby przygotować się do recertyfikacji egzaminu.

Zajęcia prowadził  wolontariusz Jarosław Cyprian Ratownik Przedmedyczny Enea Operator, biorący udział w Wolontariacie Pracowniczym. Uczniowie znacząco poszerzyli i utrwalili swoje wiadomości z ratownictwa przedmedycznego.

 

Przede wszystkim młodzież powtórzyła podstawowe zabiegi resuscytacyjne i obsługę Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego.  Chętnie podejmowała symulowane próby udzielania pierwszej pomocy pod okiem instruktora, ćwiczyła pozycję bezpieczną i resuscytację krążeniową oddechową  według ściśle ustalonego algorytmu. Uczniowie systematyzowali wiedzę, którą przyswoili w ubiegłych latach podczas ćwiczeń na dodatkowych zajęciach prowadzonych przez pana Cypriana, na obozach szkoleniowych w Łężeczkach oraz podczas zajęć z pierwszej pomocy, prowadzonych przez Elżbietę Mortkę. Dodatkowym elementem z pomocy przedmedycznej była resuscytacja krążeniowo – oddechowa dotycząca dzieci, niemowląt i noworodków.  Wszystkie ćwiczenia odbywały się na profesjonalnym sprzęcie( fantom osoby dorosłej, dziecka i niemowlęcia oraz ćwiczebnym Automatycznym Defibrylatorze Zewnętrznym).

 

Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie podczas ćwiczeń i mają nadzieję, że tak samo będzie na egzaminie, który odbędzie się 6 kwietna. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

 

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk