MUNDURÓWKA PIERWSZA

Tradycją  Zespołu Szkół w Opalenicy stało się Marcowanie Żaków. Wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych liceum i techników z wychowawcami.

 

Podczas Marcowania trzeba było zmierzyć się z różnymi zadaniami i konkurencjami, przede wszystkim sportowymi (curling, hokej na lodzie, skoki, biegi narciarskie). Zadania sprawdzały sprawność fizyczną uczniów i ich wiedzę na temat wylosowanej dyscypliny oraz patrona szkoły. Uczniowie przygotowali również układ taneczny lub scenkę przedstawiającą przydzielony dział sportu, bowiem tematem przewodnim tegorocznego Marcowania stały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Klasa 1 B wylosowała hokej.

Po podliczeniu punktów okazało się, że zwyciężyła klasa 1B z wychowawcą Elżbietą Mortką. Warto przy tym przypomnieć, że klasa 1B składa się z profilu mundurowego, biologicznego i matematycznego.  Laureaci 1 miejsca odebrali pamiątkowy dyplom. W przyszłości będą mogli przeznaczyć jeden dzień na dowolny wyjazd klasowy. Przy tej okazji warto przypomnieć, że klasa 1B wygrała również rajd im. Darka Drzymały, który upoważnia także do jednego wolnego dnia od zajęć dydaktycznych. Wygrana zobowiązuje ich do zorganizowania przyszłorocznego Marcowania. Organizatorami Marcowania byli uczniowie klasy 2 AD z wychowawcą Krzysztofem Strzelczykiem..

 


 

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Karolina Polaczyk

Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk