CIEKAWE ZAJĘCIA Z KRYMINALISTYKI

W piątek 13 kwietnia 2018 roku odbyło się spotkanie uczniów 1, 2 i 3 klasy służb mundurowych z Opalenicy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w  Nowym Tomyślu. Na zajęciach pojawili się Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu sierżant sztabowy Joanna Jerzewska, aspirant Anna Urbaniak z Wydziału Prewencji Kryminalnej ds. Nieletnich i Patologii i technik kryminalistyki aspirant Michał Nowak.

Zajęcia odbyły się w dwóch blokach tematycznych. W pierwszym  zajęcia przeprowadził technik kryminalistyki aspirant Michał Nowak. Na ćwiczeniach omówiono przede wszystkim  zakres obowiązków technika kryminalistyki, zabezpieczenia oraz oględziny miejsca zdarzenia. Uczniowie mundurówki poznali również techniki kryminalistyki oraz zapoznali się ze źródłami i rodzajami dowodów w procesach karnych.

W drugiej części zajęć mundurówka uzyskała informację, jak ważną rolę odgrywa dla całego społeczeństwa instytucja Policji. Ponadto funkcjonariusze opowiedzieli o służbie w policji oraz jakie wymagania trzeba spełnić, żeby dostać się do policji.

Młodzież szczególnie ta, która wiąże swoją przyszłość z policją, była bardzo zainteresowana omawianą tematyką. Uczniowie zadawali pytania i długo rozmawiali z policjantami.

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Elżbieta Mortka