CIEKAWE ZAJĘCIA Z KRYMINALISTYKI

W piątek 13 kwietnia 2018 roku odbyło się spotkanie uczniów 1, 2 i 3 klasy służb mundurowych z Opalenicy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w  Nowym Tomyślu. Na zajęciach pojawili się Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu sierżant sztabowy Joanna Jerzewska, aspirant Anna Urbaniak z Wydziału Prewencji Kryminalnej ds. Nieletnich i Patologii i technik kryminalistyki aspirant Michał Nowak.

Zajęcia odbyły się w dwóch blokach tematycznych. W pierwszym  zajęcia przeprowadził technik kryminalistyki aspirant Michał Nowak. Na ćwiczeniach omówiono przede wszystkim  zakres obowiązków technika kryminalistyki, zabezpieczenia oraz oględziny miejsca zdarzenia. Uczniowie mundurówki poznali również techniki kryminalistyki oraz zapoznali się ze źródłami i rodzajami dowodów w procesach karnych.

 

W drugiej części zajęć mundurówka uzyskała informację, jak ważną rolę odgrywa dla całego społeczeństwa instytucja Policji. Ponadto funkcjonariusze opowiedzieli o służbie w policji oraz jakie wymagania trzeba spełnić, żeby dostać się do policji.

Młodzież szczególnie ta, która wiąże swoją przyszłość z policją, była bardzo zainteresowana omawianą tematyką. Uczniowie zadawali pytania i długo rozmawiali z policjantami.

 

 

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk