ADRIAN FINALISTĄ OLIMPIADY LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO 2018!

W dniach 11 – 14 kwietnia odbył się w Warszawie etap centralny tegorocznej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Wielki sukces odniósł uczeń opalenickiego Liceum Ogólnokształcącego Adrian Sadowski, który otrzymał tytuł finalisty. To wyróżnienie sprawia, że Adrian – tegoroczny maturzysta – ma zagwarantowany 100-procentowy wynik z języka polskiego na egzaminie dojrzałości.

W czasie kilkumiesięcznych zmagań opalenicki olimpijczyk musiał napisać 3 prace literackie (odpowiednio na etapie szkolnym, okręgowym i centralnym), rozwiązać test językowy sprawdzający orientację w zagadnieniach językowych, a także zmierzyć się z pytaniami komisji konkursowej w części ustnej. Kolejne etapy wymagały nie tylko doskonałej organizacji pracy i erudycji, ale także dziesiątek przeczytanych książek i artykułów. Warto dodać, że językiem polskim Adrian zainteresował się dopiero w liceum. Wcześniej (w czasie edukacji gimnazjalnej) pasjonował się raczej przedmiotami ścisłymi. Opiekunem opalenickiego olimpijczyka w czasie rywalizacji była Izabela Trzeciak.

O swoich doświadczeniach, pasji polonistycznej i kilku dniach spędzonych w Warszawie z najbardziej uzdolnionymi humanistycznie uczniami szkół średnich z całej Polski Adrian mówi dziś: „Udział we wszystkich trzech etapach Olimpiady był dla mnie niezwykłym doświadczeniem. Możliwość porównania swoich zdolności z innymi oraz poznania realiów funkcjonowania uniwersytetów humanistycznych z pewnością pomoże mi w mojej dalszej edukacji, którą wiążę z językiem polskim. Wyjazd na zawody finałowe to niezwykła przygoda, z której wszyscy reprezentanci okręgu poznańskiego wrócili jako zwycięzcy. Chciałbym serdecznie pogratulować i podziękować moim wspaniałym przyjaciołom z Wielkopolski za cztery dni spędzone w cudownej atmosferze, w towarzystwie literatury, sztuki i wielkich emocji.”

 

 

 

Izabela Trzeciak

Adrian Sadowski

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk