V EDYCJA „SZKOŁY MŁODYCH PATRIOTÓW” W OPALENICKIM ZESPOLE SZKÓŁ

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości realizowane są różnorodne projekty, mające upamiętnić tę rocznicę. Do jednego z nich przystąpił Zespół Szkół w Opalenicy.

 

Uczniowie i nauczyciele od września 2017 wykonują zadania w ramach  ogólnopolskiego konkursu dla szkół pod nazwą ,,Szkoła młodych patriotów”, celem którego jest szerzenie postaw patriotycznych wśród młodzieży. Projekt koordynuje p. Justyna Michalska - nauczyciel historii. Podsumowanie zadań wykonanych do tej pory odbyło się 12 kwietnia w holu szkoły.

 

W czasie spotkania nagrodzono laureatów Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej „Niepodległa 1918-2018”, który odbył się 14 marca. Komisja  w składzie: p. Paulina Frąckowiak , p. Piotr Marchewka, p. Justyna Michalska oceniała uczestników, kierując się następującymi kryteriami: dobór repertuaru, dykcja, interpretacja i wykonanie. Po wysłuchaniu prezentacji konkursowych przyznała następujące nagrody:

I miejsce:

– Zuzanna Werner (klasa 2a Gimnazjum) za wykonanie piosenki „Dziewczyna

z granatem”

II miejsce ex aequo:

– Daria Gugniewicz (klasa 1TIL Technikum) za wykonanie piosenki „Sen o Victorii” oraz Zuzanna Toporek (klasa 1b Liceum) za wykonanie piosenki „Taki kraj”

III miejsce:

– Zuzanna Kaźmierczak (klasa 2b Gimnazjum) za wykonanie piosenki „Miasto”.

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe (książki, płyty i materiały promocyjne szkoły).

Z kolei  uczniowie klas 2 Gimnazjum pod kierunkiem p. Anny Kurek wzięli udział w konkursie plastycznym wpisującym się w tę tematykę. Komisja  w składzie: p. Sabina Śmierzchalska , p. Anna Kurek  oraz p. Justyna Michalska postanowiła przyznać

I miejsce 3 osobowej drużynie w składzie: Justyna Nowakowska, Zuzanna Marchewka i Michalina Zapłata a także dwa wyróżnienia. Autorzy nagrodzonych prac również otrzymali nagrody i dyplomy.

Ponadto zaprezentowano 2 najciekawsze projekty będące podsumowaniem sesji popularnonaukowej, mającej miejsce 15 marca, której organizatorami byli uczniowie i nauczyciele klas akademickich, z koordynatorem -p. Izabelą Trzeciak pozostający pod naukową opieką Instytutu Kultury Europejskiej w Gnieźnie. W pierwszej części sesji młodzież zaprezentowała autorskie projekty badawcze, które analizowały wybrane zjawiska związane z tematem. Wcześniej uczniowie klas I i II przeprowadzili ankiety i wywiady z mieszkańcami gminy, uczniami oraz nauczycielami na temat rozumienia przez nich patriotyzmu.

W ramach projektu przeprowadzony zostanie jeszcze konkurs historyczny, konkurs na esej pt. „Małe ojczyzny w literaturze” a także przygotowany będzie Kodeks Postaw Patriotycznych.

 

Justyna Michalska
Fotografia: Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk