****************************

 


 

Nasz LipDub

WIZYTA KLAS PRZYRODNICZO-MEDYCZNYCH NA TARGACH „SALMED”

Dnia 15.03.2018 grupa uczniów klas biologiczno-chemicznych udała się na targi medyczne „Salmed’’. Młodzież zapoznała się tam z ofertą firm produkujących sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, a następnie wysłuchała XIII Konferencji Naukowej z cyklu promocji  polskiej rehabilitacji.

Wydarzenie, którego współorganizatorem było Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii poświęcone było programom i metodom wspomagającym rehabilitację i egzystencję osób z niepełnosprawnościami. Konferencje otworzył przewodniczący Komitetu Naukowego dr hab. prof. AWF  Aleksander Barinow-Wojewódzki . W czasie pierwszej sesji przedstawione zostały nowoczesne programy rehabilitacyjne, a w drugiej omówiono sprzęt oraz rolę edukacji wspomagającej egzystencję osób z niepełnosprawnościami. Ostatnią częścią spotkania były warsztaty dotyczące rehabilitacji . Były one studium przypadku pacjenta, który stracił sprawność w wyniku wypadku i udaru rdzenia. Uczestniczył on w prezentacji efektów rehabilitacji i dziękował lekarzom za ogrom pracy dzięki której jest coraz bardziej sprawny ruchowo . Młodzież uczestniczyła w konferencji na zaproszenie dyrektora WCPiT. Możliwość zapoznania się z nowoczesnymi metodami rehabilitacji i  poznanie przykładowych programów i metod wspomagających rehabilitację było dla uczniów bardzo ciekawą formą poszerzenia wiadomości zdobywanych w szkole.

 

Katarzyna Leksowska

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk