ADRIAN ZNÓW LAUREATEM

Kolejny sukces humanistyczny odniósł Adrian Sadowski, uczeń klasy 3 Liceum Ogólnokształcącego w Opalenicy. Adrian wziął udział w XII edycji rywalizacji o nagrodę Fanfila, której organizatorem jest wydział filologii polskiej UAM w Poznaniu.

 

Uroczysta gala finałowa konkursu odbyła się w Centrum Kultury Zamek. Nagrody i wyróżnienia przyznawane były w 4 kategoriach: proza, poezja, blog i tłumaczenie. Adrian zgłosił swoje prace w 3 kategoriach i we wszystkich otrzymał nagrody. Jego blog został uznany za najlepszy i jako jedyny otrzymał wyróżnienie. W kategorii poezji uczeń opalenickiego LO otrzymał nagrodę od jury studenckiego, a w kategorii prozy jego opowiadanie za najlepsze uznali profesorowie UAM.

Po rozdaniu nagród i prezentacji nagrodzonych prac wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie mieli okazję spotkać się z jednym z najciekawszych współczesnych poetów – Marcinem Świetlickim, który przekazał Adrianowi swój najnowszy wybór wierszy wraz ze specjalną dedykacją.

Izabela Trzeciak

Najnowsze

Popularne