„DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ”

20 kwietnia 2018 r.  na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbył się V Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej miał nie tylko charakter sportowej rywalizacji, ale był też wyrazem pamięci o funkcjonariuszach Policji Państwowych - więźniach Ostaszkowa, pomordowanych w 1940 r. Pamięć o nich uczcili policjanci, zaproszeni goście oraz uczniowie klas służb mundurowych - uczestnicy turnieju.

Podczas Apelu Poległych uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie przypomnieli losy funkcjonariuszy Policji Państwowej po wybuchu II wojny światowej. Przedsięwzięcie objęte zostało Patronatem Honorowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Wojewody Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Jarocińskiego i Burmistrza Jarocina. Patronat medialny nad Turniejem sprawowali TVP 3 Poznań i Gazeta Jarocińska.

Turniej w formule dwudniowej, rozpoczął się o godzinie 11.00 w sali sportowej. Trzyosobowe zespoły z 21 szkół rywalizowały między sobą w pięciu konkurencjach: rzucie granatem, pierwszej pomocy oraz na torze przeszkód. Czwarta konkurencja – strzelanie odbyła się w strzelnicy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Po zakończeniu tych konkurencji uczestnicy udali się do Żerkowa, gdzie w oczekiwaniu na nocną konkurencję spędzali czas przy ognisku oraz na grze w kręgle. O godz. 21.00 pierwsza drużyna przystąpiła do ostatniej konkurencji. Zawodnicy musieli w jak najkrótszym czasie pokonać trasę survivalową, podczas której wykonywali siedem zadań, m.in. strzelanie do celu w ciemnościach, przeciąganie się na linie, układanie specjalnie przygotowanych puzzli, czołganie pod linkami. Ostatnia drużyna zeszła z trasy o godz. 1.15.

Skład naszej drużyny zmienił się kilka dni przed turniejem. W tym roku mundurówkę reprezentowała Magdalena Flis z klasy 2 E, Adrian Hamrol i Paweł Fórmaniak z klasy 3 E. Drużyna z Opalenicy poradziła sobie dobrze podczas konkurencji z pierwszej pomocy i na nocnych manewrach. Tor policyjny i rzut granatem wymagają jeszcze przećwiczenia. Trójka naszych zawodników nie powtórzyła zeszłorocznego sukcesu Marcina Grasia, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn w IV Turnieju Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego i sukcesu ucznia 3 klasy służb mundurowych Arkadiusza Joksia, który dwa lata temu stanął na najwyższym podium, a po skończeniu  opalenickiej mundurówki zasilił szeregi policji, ale godnie reprezentowała opalenicką mundurówkę w myśl hasła „dopóki walczysz jesteś zwycięzcą” 

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk