MUNDURÓWKA Z OPALENICY ZDOBYŁA CERTYFIKATY I ZAŚWIADCZENIA

W ostatni piątek kwietnia 2018 roku w hali opalenickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów Liceum i Technikum  - Zespołu Szkół w Opalenicy. Wśród nich byli uczniowie klasy służb mundurowych – 3E.

Przez 3 lata uczniowie brali udział w zajęciach, wykładach, ćwiczeniach i obozach, gdzie zdobywali wiedzę i umiejętności w ramach programu klasy służb mundurowych, obejmujących cztery moduły: wojskowy, policyjny, pożarniczy oraz bezpieczeństwa publicznego. Zajęcia odbywały się we współpracy z: Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, Wielkopolską Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, Powiatową Komendą Policji w Nowym Tomyślu, Wojskową Komendą Uzupełnień w Nowym Tomyślu, Powiatową Strażą Pożarną w Nowym Tomyślu, Instruktorami ”DEFENDU” w Poznaniu, Wolontariuszami Pracowniczymi – Ratownikami Przedmedycznymi Enea Operator i Ratownikami i Instruktorami Pływalni Miejskiej w Wolsztynie.

Po 3 latach wytężonej pracy mundurówka, podczas piątkowej uroczystości, odebrała certyfikaty, zaświadczenia i listy gratulacyjne z rąk przedstawicieli służb mundurowych i innych instytucji współpracujących ze szkołą. Major Artur  Biskup - szef Wydziału Rekrutacji z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Tomyślu wręczył uczniom listy gratulacyjne, młodszy brygadier Krzysztof Wojtaszewski – zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wręczył zaświadczenia uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych, podinspektor Marek Nawrocki – Komendant Komisariatu Policji w Opalenicy przekazał certyfikaty potwierdzające uczestnictwo uczniów w latach 2015 – 2018 do klasy o profilu mundurowym objętej patronatem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Wolontariusz Jarosław Cyprian – Ratownik Przedmedyczny Enea Operator przekazał mundurówce zaświadczenia o ukończeniu kursu pierwszej pomocy i zdaniu egzaminu końcowego - kurs przygotowany był zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji, a Dyrektor Genowefa Wasiak wraz z  koordynatorem klas służb mundurowych Elżbietą Mortką  wręczyła dyplomy ukończenia klas o profilu służb mundurowych. Poza tym uczniowie przyjęli gratulację od Komendanta Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Jeremiasza Cichego. Warto również wspomnieć, że uczniowie mundurówki zostali wyróżnieni w różnych dziedzinach życia szkolnego.

Mundurówka w Opalenicy to szczególny profil, który nie tylko kształtuje charakter młodego człowieka, ale przygotowuje również do życia na wielu płaszczyznach, wyrabiając w uczniach takie cechy i wartości jak poszanowanie do munduru, do drugiego człowieka, patriotyzm, umiejętność odpowiedniej reakcji w trudnych sytuacjach. Uczniowie mundurówki są również bardzo dobrze przeszkoleni z pierwszej pomocy, co wielokrotnie udowadniali już w realnym życiu.

 

Pytani o te 3 lata spędzone w Liceum Ogólnokształcącym im. Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opalenicy w klasie służb mundurowych uczniowie klasy 3E zgodnie twierdzą, że to wspaniały czas, niezwykła przygoda, niesamowite przeżycia i doświadczenia, które zostaną na zawsze.

 

Więcej zdjęć w GALERII.

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk