MUNDURÓWKA UCZCIŁA KONSTYTUCJĘ 3 MAJA

3 Maja 2018 roku w Opalenicy odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęły się one mszą św. w intencji ojczyzny w kościele p.w. św. Józefa z udziałem pocztów sztandarowych. Po nabożeństwie nastąpiło przejście na Plac Piłsudskiego.

W uroczystości kolejny już raz uczestniczyły klasy służb mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W asyście uczniów mundurówki  licznie zebrane delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem. Podczas uroczystości głos zabrał Burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc.

 

 

Uroczystość zakończył koncert pieśni w wykonaniu Grodziskiej Orkiestry Dętej.

Więcej zdjęć w GALERII.

 

 

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne