TOMASZ MANYŚ LAUREATEM SUPERMATEMATYKA

Zakończyły się zmagania uczniów w XVI edycji Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego Supermatematyk. Szkolne eliminacje do konkursu odbyły się w październiku, w grudniu i marcu uczniowie walczyli półfinale i finale powiatowym w Szamotułach W finale wielkopolskim zmierzyło się ok.300 najlepszych matematyków z klas 1 i 2 LO, 1,2,3 technikum oraz 1 i 2 szkół branżowych z całej Wielkopolski. Opalenicki Zespół Szkół reprezentowali: Tomasz Manyś z 2ad LO oraz Aleksandra Kaszaraba z kl. 1a BS. Sukces naszych uczniów jest ogromny: Tomek został laureatem konkursu w kategorii klas drugich, Ola zajęła 12 miejsce w swojej kategorii.

Tomasza przygotowywała pani Małgorzata Wencel, a Aleksandrę pani Anna Batura.

Uroczyste zakończenie tegorocznej edycji konkursu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 14 czerwca w Zespole Szkół w Swarzędzu.