„DRUGIE ŻYCIE” KSIĄŻEK!

W poprzednim roku szkolnym w naszej szkole po raz drugi została przeprowadzona akcja „Książka dla Ukrainy”, którą koordynował pan wicedyrektor Mariusz Stachowski, a pomagały panie bibliotekarki. Czas podsumować te działania!

Dzięki zaangażowaniu uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły udało się zebrać 500 egzemplarzy, które niepotrzebnie (bo przeczytane!) leżały na półkach w domach, a które teraz mogą okazać się skarbem w rękach naszych rodaków na Ukrainie chcących szkolić język polski. Wśród zebranych książek były pozycje z klasycznej literatury polskiej, bajki, słowniki oraz książki autorów polskich i zagranicznych, ale wydane w języku polskim. Książki zostały przekazane do różnych szkół z terenów wiejskich na Ukrainie, aby nasi rodacy mieli ciągły kontakt z językiem ojczystym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie i wsparcie tej szczytnej akcji. Możemy czuć satysfakcję, że książki zyskały „drugie życie”!