OBÓZ SZKOLENIOWY DLA KLAS MUNDUROWYCH W KIEKRZU

W dniach 10 i 11 października 2018 r. klasa 3BE służb mundurowych Zespołu Szkół w Opalenicy uczestniczyła w treningu kompetencyjnym organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu.

Zajęcia odbywały się w ośrodku żeglarskim zlokalizowanym nad Jeziorem Kierskim w Kiekrzu, gdzie Komenda Wojewódzka od kilku lat przeprowadza obozy szkoleniowe dla klas mundurowych szkół województwa wielkopolskiego.

Program treningu ukierunkowany został głównie na zapoznanie  młodzieży z przebiegiem rekrutacji do policji i zawierał zajęcia treningu kompetencyjnego, symulacje rozmowy kwalifikacyjnej przed komisją oraz warsztaty z zakresu komunikacji werbalnej i autoprezentacji. W ramach zajęć przeprowadzono także policyjny test sprawności fizycznej. Warsztaty wzbogacone były o wykłady w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu oraz o zajęcia w ośrodku Skoda Auto Lab, którego głównym celem jest edukacja  motoryzacyjna  z zakresu bezpieczeństwa na drogach.

Treningi kompetencyjne cieszą sie sporym zainteresowaniem młodzieży, pozwalają poznać im ich mocne i słabe strony, doskonalą sztukę konwersacji i autoprezentacji w rozmowach o pracę, a także pogłębiają wiedzę o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na drogach.

Tomasz Roszkiewicz