PRZYSIĘGA ABSOLWENTEK OPALENICKIEJ MUNDURÓWKI

W sobotę 27 października 2018 r. ponad 150 ochotników z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, w obecności licznie zgromadzonych gości, wypowiedziało słowa roty przysięgi wojskowej. Przysięga odbyła się w ramach obchodów Święta Centrum.

Uroczysty apel z okazji złożenia przysięgi wojskowej żołnierzy służby przygotowawczej do NSR odbył się na placu apelowym CSWL. Przysięgę od żołnierzy przyjął Komendant  CSWL  pułkownik dyplomowany Piotr Kriese. Wśród żołnierzy, w tym wyjątkowym dniu, znalazły się absolwentki klasy służb mundurowych LO w Opalenicy -  Marcjanna Bakalarek i Daria Wolna. Na zaproszenie Marcjanny i Darii na uroczystości pojawiły się klasy służb mundurowych z Opalenicy z wychowawcami Elżbietą Mortką i Andrzejem Dąbrowskim.

 

Marcjanna podkreśla, ze klasa służb mundurowych dała jej solidne podstawy w szkoleniu w służbie przygotowawczej. Ćwiczenia z musztry, dyscyplina, obozy szkoleniowe w Łężeczkach, asysta na Placu Piłsudskiego podczas różnych uroczystości patriotycznych, a szczególnie zajęcia z pierwszej pomocy sprawiły, że Marcjanna wyróżniała się bardzo pozytywnie podczas szkolenia.

Uroczystość uświetniły licznie przygotowane atrakcje: dynamiczne pokazy sprawności żołnierzy i musztry paradnej oraz kołowe transportery opancerzone typu Rosomak. Dopełnieniem wojskowych pokazów był przejazd pojazdów będących na wyposażeniu polskiego wojska oraz eksponatów historycznych z Muzeum Wojska Polskiego. Uczniowie klas służb mundurowych mogli także obejrzeć współczesne uzbrojenie, a także sprzęt innych służb mundurowych: policji, sił powietrznych, straży pożarnej, Żandarmerii Wojskowej i straży granicznej. Miłym akcentem był występ Mażoretek Orkiestry Dętej Miasta Leszna.

Marcjannie i Darii oraz Ich  Rodzicom serdecznie gratulujemy!!!!

Cieszy fakt, że inicjatywy podjęte w klasach służb mundurowych w Opalenicy przynoszą wymierne efekty.

 

Tekst: Elżbieta Mortka
Fotografia: Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk