INAUGURACJA MUNDURÓWKI

Kolejny rocznik klas służb mundurowych uroczyście rozpoczął edukację w Liceum Ogólnokształcącym w Opalenicy. Inauguracja odbyła się w środę 7 listopada w hali  OSiR.

 

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: Tomasz Szulc - burmistrz Opalenicy, Paweł Jakubowski - zastępca burmistrza, kapitan Monika Trajdos - Giejdasz - oficer prasowy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, podpułkownik Przemysław Bojarczuk  z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Tomyślu, starszy kapitan mgr Marek Kołdyk - Komendant Powiatowy PSP w Nowym Tomyślu, młodszy brygadier mgr inż. Jarosław Zamelczyk - Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu, podinspektor Marek Nawrocki - Komendant Komisariatu Policji w Opalenicy, wolontariusz Jarosław Cyprian -  Ratownik Przedmedyczny ENEA Operator, Komendant Gminny Związku OSP RP -  druh Jeremiasz Cichy, dyrektor OSiR -  Krzysztof Mądry, Dziekan OUTW -Elżbieta Adamczewska, Prezes Stowarzyszenia  Absolwentów i Przyjaciół  LO im. Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opalenicy - Jan Adamczewski.

 

Uroczystość uświetnili także dyrektorzy szkół: dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałam Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy pani Grażyna Szulc, dyrektor  Szkoły Podstawowej w Dakowach Mokrych pani Beata Kulawiak, zastępca dyrektora  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojnowicach pani Olga Lisicka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Porażynie pani Longina Jakubowska, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej im. Powstańców Ziemi Opalenickiej w Urbanowie pani Wioletta Gierałtowska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. A. i Wł. Niegolewskich w Rudnikach pani Lilianna Mortka , dyrektor Gimnazjum im. Gen. K. Sosnkowskiego w Opalenicy pani Joanna Sękowska - Kaczmarek. Dyrektorom towarzyszyły poczty sztandarowe.

Dyrektor Irena Nawrocka w swoim przemówieniu skierowała  podziękowania do zaproszonych gości, instruktorów, wychowawców, koordynatorów i rodziców. Podkreśliła, że jednym z głównych zadań programu klas służb mundurowych jest przygotowywanie absolwentów  do studiów i pracy w służbach mundurowych i cywilnych. Pani dyrektor podziękowała osobom, które od lat wspierają opalenicką mundurówkę.

Burmistrz Tomasz Szulc kolejny już raz podziękował klasom służb mundurowych za ich ogromną aktywność w środowisku lokalnym, a przede wszystkim za uświetnianie uroczystości patriotycznych. Zapewnił też uczniów o swojej sympatii.

Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu Jarosław Zamelczyk, wieloletni przyjaciel szkoły, podkreślił, że liczy na dalszą owocną współpracę oraz na to, że uczniowie mundurówki zasilą szeregi straży.

Następnie  klasa pierwsza złożyła ślubowanie. Kolejnym punktem inauguracji było przekazanie  sztandaru młodszym kolegom. Później uczniowie otrzymali  regulaminy obowiązujące w klasie służb mundurowych.

 

Podczas uroczystości doszło do sfinalizowania umowy o współpracy pomiędzy Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu a Zespołem Szkół w Opalenicy. Porozumienie podpisała dyrektor Zespołu Szkół mgr Irena Nawrocka, burmistrz Opalenicy mgr Tomasz Szulc oraz Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu młodszy brygadier mgr inż. Jarosław Zamelczyk.

Całość podsumował film promujący klasy służb mundurowych w Opalenicy oraz pokaz pierwszej pomocy i karate w wykonaniu uczniów mundurówki.

Więcej zdjęć w GALERII.

 

 

 

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Patrycja Pigla

Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk