****************************

BYLIŚMY W MANUFAKTURZE BOMBEK!

We wtorek 30 października uczniowie klas 1a LO, 1 technikum i 3b gimnazjum wraz z wychowawcami odbyli wycieczkę do Gniezna, gdzie zwiedzili firmę „Kadpol” –  rodzinną manufakturę wytwarzania bombek choinkowych.

 

Przewodniczki – pracownice manufaktury –  zapoznały uczniów z czterema etapami produkcji tych ozdób, a więc z dmuchaniem szkła, srebrzeniem, lakierowaniem i dekorowaniem. Ręczna produkcja sprawia, że każda bombka jest niepowtarzalna w swej formie oraz wyjątkowa w dekoracji i jak się okazuje ozdoby tej manufaktury znane są nie tylko w Polsce, ale także na świecie – we Włoszech, Australii czy Stanach Zjednoczonych. Ponadto wizyta w sklepie firmowym przekonała zwiedzających, że i w tej sferze ważne są mody i aktualne trendy, choć oczywiście nie brak tych tradycyjnie zdobionych bombek. Ważnym punktem zwiedzania były warsztaty dla uczniów, którzy przekonali się, jak trudnym zadaniem jest dekoracja, gdyż własnoręcznie ozdobili kilka bombek i zabrali je do domu. Teraz tylko trzeba czekać na święta i choinkę …

 

 

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk