"ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RZECZYPOSPOLITEJ"

22.11.2018 r. kapitan Robert JANCZEWSKI - przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Tomyślu spotkał się z klasami maturalnymi i klasami służb mundurowych w Zespole Szkół w Opalenicy.

Na spotkaniu omówione zostały zasady i wymagania, jakie trzeba spełnić przy naborze na studia do uczelni wojskowych oraz zasady rekrutacji do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych, podoficerów i oficerów. Kapitan Janczewski spotkał się z uczniami na kilka miesięcy przed zakończeniem nauki w szkole, by przede wszystkim tegoroczni absolwenci mieli zapewniony czas na podjęcie decyzji, zgromadzenie odpowiednich dokumentów oraz indywidualne przygotowanie się do egzaminów.

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Elżbieta Mortka