INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO

W opalenickim Zespole Szkół od wielu lat realizowany jest projekt klas akademickich o profilach: dziennikarsko – prawnym i psychologiczno – pedagogicznym, w ramach których uczniowie angażują się w projekty badawcze oraz uczestniczą w wykładach i warsztatach odbywających się na wybranych uczelniach wyższych i w macierzystej szkole.

Potwierdzeniem wszelkiej naukowej aktywności akademików są wpisy do indeksów, które uczniowie klasy 1a LO otrzymali 28 listopada podczas inauguracji roku akademickiego w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie. Dyrektor Instytutu –prof. zw. dr hab. Leszek Mrozewicz – powitał zebranych w auli i wyraził zadowolenie ze współpracy ze szkołami ponadgimnazjalnymi i klasami akademickimi. Wykład inauguracyjny skierowała do młodzieży prof. dr hab. Eliza Grzelak – koordynatorka działań w ramach współpracy uczelni ze szkołami – która mówiła o komunikacji we współczesnym świecie i relacjach interpersonalnych, uświadamiając młodym, że właśnie komunikowanie się czyni z człowieka istotę społeczną oraz zaprosiła do uczestnictwa w „Zimowych spotkaniach z nauką”. Po wykładzie i wręczeniu indeksów studenci oprowadzili młodzież po terenie Instytutu, pokazali wydziałową bibliotekę, sale wykładowe i laboratoria, więc uczniowie mogli poczuć akademicką atmosferę. W tym szczególnym dniu uczniów klasy 1a wspierały: pani Irena Nawrocka – dyrektor Zespołu Szkół, pani Izabela Trzeciak – koordynator klas akademickich oraz wychowawczyni – pani Anna Czerwiec.

Wszystkim uczniom życzymy zdobycia tytułu Laureata Klasy Akademickiej.

Anna Czerwiec