INNY ŚWIAT

26 listopada uczniowie klasy 4 technikum logistycznego odbyli niecodzienna lekcję w Zakładzie Karnym we Wronkach. Młodzież miała okazję spotkać się z kapelanem więziennym obrządku rzymsko-katolickiego oraz kapelanem pentekostalizjan.

Księża opowiedzieli o codzienności więziennej, przyczynach ich misji i drogach resocjalizacji duchowej osadzonych we wronieckim zakładzie karnym. Uczniowie spotkali się również z wychowawcami osadzonych, którzy przybliżyli swoje zadania oraz oprowadzili po zakładzie (pokój spotkań, biblioteka, cele, itd.).

Wizyta w ZK Wronki to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale również dary serca. Młodzież przywiozła ze sobą książki dla biblioteki więziennej zebrane w ramach realizowanego w szkole projektu czytelniczego „Książka to przyszłość”.

Mariusz Stachowski