****************************

INNY ŚWIAT

26 listopada uczniowie klasy 4 technikum logistycznego odbyli niecodzienna lekcję w Zakładzie Karnym we Wronkach. Młodzież miała okazję spotkać się z kapelanem więziennym obrządku rzymsko-katolickiego oraz kapelanem pentekostalizjan.

 

Księża opowiedzieli o codzienności więziennej, przyczynach ich misji i drogach resocjalizacji duchowej osadzonych we wronieckim zakładzie karnym. Uczniowie spotkali się również z wychowawcami osadzonych, którzy przybliżyli swoje zadania oraz oprowadzili po zakładzie (pokój spotkań, biblioteka, cele, itd.).

 

Wizyta w ZK Wronki to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale również dary serca. Młodzież przywiozła ze sobą książki dla biblioteki więziennej zebrane w ramach realizowanego w szkole projektu czytelniczego „Książka to przyszłość”.

 

Mariusz Stachowski

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk