OPALENICKA MUNDURÓWKA NA POLIGONIE W BIEDRUSKU

W sobotę 01.12.2018 r. na Strzelnicy Bojowej Piechoty w Biedrusku odbyły się zajęcia pokazowe ze szkolenia strzeleckiego dla uczniów klas służb mundurowych z terenu administrowanego przez WKU w Kaliszu i WKU w Nowym Tomyślu.

W zajęciach wzięli udział uczniowie klas służb mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego w Opalenicy.  Organizatorem pokazu był dowódca śremskiego batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej w Śremie podpułkownik Tomasz Woźniak. Uczniowie w czasie zajęć zostali podzieleni na grupy, w których wykonywali zadania praktyczne: łączne czynności do strzelania szkoleniowego nr 1 i 2 z karabinka, udzielenie pierwszej pomocy na polu walki, walka wręcz, ładowanie magazynka, zapoznanie z odzieżą ochronną oraz pakowanie i noszenie oporządzenia. Dodatkową trudnością było przenikliwe zimno, ale przecież żołnierz musi radzić sobie w każdych warunkach. Opalenicka mundurówka najlepiej poradziła sobie z ćwiczeniami z zakresu pierwszej pomocy, ponieważ swoje umiejętności ćwiczą na warsztatach w szkole. Po kilkugodzinnych ćwiczeniach uczestnicy szkolenia spotkali się przy ognisku, gdzie wymieniali się swoimi spostrzeżeniami z odbytych zajęć.

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Elżbieta Mortka