MUNDURÓWKA Z LO W OPALENICY SZKOLIŁA UCZNIÓW OPALENICKIEJ PODSTAWÓWKI

11 grudnia 2018 roku w ramach współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową w Opalenicy z Oddziałam Dwujęzycznymi, a Zespołem Szkół w Opalenicy, uczniowie podstawówki gościli uczniów klasy służb mundurowych z ich koordynatorem Elżbietą Mortką. Uczniowie mundurówki spotkali się z uczniami wszystkich klas ósmych.

 

Mundurówka poprowadziła krótki pokaz z pierwszej pomocy, wykorzystując profesjonalny sprzęt. Uczniowie z podstawówki z zaciekawieniem patrzyli jak ich starsi koledzy wykonują podstawowe czynności związane z RKO u osób dorosłych,  dzieci, niemowląt i noworodków, wykorzystują deskę ortopedyczną oraz automatyczny defibrylator zewnętrzny.

W dalszej części spotkania uczniowie z podstawówki, przy pomocy swoich starszych kolegów, próbowali dokonać oceny stanu osoby nieprzytomnej, wykonać uciski klatki piersiowej i oddechy ratownicze. Ogromne emocje wśród uczniów wzbudziła   resuscytacja krążeniowo - oddechowa noworodka i niemowlaka oraz ewakuacja poszkodowanego na desce ortopedycznej. Mundurówka pokazała też filmy z obozów szkoleniowych i innych zajęć prowadzonych w ramach tego profilu. Uczniowie szkoły podstawowej są niezwykle zadowoleni ze spotkania z uczniami klas służb mundurowych.

 

Więcej zdjęć w GALERII.

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk