POZNAJ ŁAWICĘ Z LOGISTYKAMI

7 grudnia uczniowie klasy 3 TIL wzięli udział w programie edukacyjno-poznawczym „POZnaj Ławicę”, który był okazją do zwiedzenia poznańskiego lotniska i zapoznania się z jego funkcjonowaniem zarówno od strony pasażera, jak i pracownika.

„Ścieżka pasażera” była pierwszym punktem programu. Zwiedzającym wydano okazjonalne karty check-in, po czym zapoznano z zasadami obowiązującymi w trakcie kontroli bezpieczeństwa. Następnie przeszliśmy kontrolę bezpieczeństwa – spora grupa bez butów musiała udać się na kontrolę indywidualną. W hali odlotów mogliśmy zobaczyć niedostępny dla pasażera bez tzw. „złotej karty” salon Business Executive Lounge. Ciekawym punktem programu była wystawa rzeczy odebranych pasażerom po przylocie: buty ze skóry krokodyla, torebki ze skóry węża, szczotka wykonana z ogona małpy– to tylko niektóre z eksponatów wystawy.

 

Wyszliśmy też na płytę lotniska, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć lądowanie samolotu Lufhansy. Wyjazd z pewnością zachęcił wielu z nas do ponownego odwiedzenia portu lotniczego – tym razem w roli pasażerów.

 

 

Małgorzata Kurek

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk