PODZIELILI SIĘ NA ŚWIĘTA

Czas świat Bożego Narodzenia to szczególny moment, w którym ludzie dobrej woli myślą o tych, którzy mają mniej, o samotnych i cierpiących. Warto podkreślić, że w grupie wrażliwych i charakteryzujących się empatią znaleźć można wielu ludzi młodych, którzy potrafią bez niczyjej zachęty organizować akcje charytatywne.

Potwierdzili to uczniowie klasy akademickiej 2a Liceum Ogólnokształcącego w Opalenicy, którzy wraz z wychowawczynią postanowili zorganizować klasową zbiórkę dla potrzebujących. Część zebranej sumy młodzież przeznaczyła na zakup artykułów papierniczych dla pacjentów znajdujących się na oddziale dziecięcym Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu. Za pozostałą kwotę uczniowie zakupili psią karmę oraz miski, które ofiarowali jednemu z okolicznych schronisk dla zwierząt.

Tym samym młodzi ludzie potwierdzili, że nie jest im obcy los potrzebujących, a gotowość do podzielenia się może być źródłem prawdziwie świątecznej radości.

Izabela Trzeciak