****************************

OPALENICKA MUNDURÓWKA WSPARŁA WOŚP

W styczniu 2018 roku w ramach WOŚP uczniowie klas służb mundurowych - 2B i 3BE na zaproszenie CKiB w Opalenicy zorganizowali ćwiczenia i pokazy z pierwszej pomocy dla społeczności, która licznie zgromadziła się na hali OSiR w Opalenicy.

Mundurówka poprowadziła krótki pokaz i ćwiczenia, wykorzystując profesjonalny sprzęt. Uczniowie wykonali podstawowe czynności związane z RKO u osób dorosłych i dzieci.

W dalszej części spotkania mieszkańcy, w szczególności dzieci, przy pomocy uczniów mundurówki próbowali dokonać oceny stanu osoby nieprzytomnej, wykonać uciski klatki piersiowej i oddechy ratownicze. Ogromne emocje wzbudziła ewakuacja poszkodowanego na desce ortopedycznej. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z  faktu, ze mogli kolejny już raz wesprzeć tak szlachetną inicjatywę, jaką jest WOŚP.

Więcej w GALERII.

Tekst: Elżbieta Mortka