****************************

OPALENICKA MUNDURÓWKA WSPARŁA WOŚP

W styczniu 2018 roku w ramach WOŚP uczniowie klas służb mundurowych - 2B i 3BE na zaproszenie CKiB w Opalenicy zorganizowali ćwiczenia i pokazy z pierwszej pomocy dla społeczności, która licznie zgromadziła się na hali OSiR w Opalenicy.

 

Mundurówka poprowadziła krótki pokaz i ćwiczenia, wykorzystując profesjonalny sprzęt. Uczniowie wykonali podstawowe czynności związane z RKO u osób dorosłych i dzieci.

 

W dalszej części spotkania mieszkańcy, w szczególności dzieci, przy pomocy uczniów mundurówki próbowali dokonać oceny stanu osoby nieprzytomnej, wykonać uciski klatki piersiowej i oddechy ratownicze. Ogromne emocje wzbudziła ewakuacja poszkodowanego na desce ortopedycznej. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z  faktu, ze mogli kolejny już raz wesprzeć tak szlachetną inicjatywę, jaką jest WOŚP.

 

Więcej w GALERII.

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk