****************************

OPALENICKA MUNDURÓWKA SZKOLIŁA UCZNIÓW Z RUDNIK

W styczniu 2018 roku w ramach współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową w Rudnikach, a Zespołem Szkół w Opalenicy uczniowie podstawówki gościli uczniów klas służb mundurowych - 2B i 3BE z ich koordynatorem Elżbietą Mortką. Licealiści spotkali się z uczniami ósmej klasy.

 

Mundurówka poprowadziła krótki pokaz z zakresu pierwszej pomocy, wykorzystując profesjonalny sprzęt. Uczniowie z podstawówki z zaciekawieniem patrzyli, jak ich starsi koledzy wykonują podstawowe czynności związane z RKO u osób dorosłych i dzieci, wykorzystują deskę ortopedyczną oraz automatyczny defibrylator zewnętrzny.

W dalszej części spotkania uczniowie z Rudnik przy pomocy swoich starszych kolegów próbowali dokonać oceny stanu osoby nieprzytomnej, wykonać uciski klatki piersiowej i oddechy ratownicze. Ogromne emocje wzbudziła ewakuacja poszkodowanego na desce ortopedycznej. Mundurówka pokazała też filmy z obozów szkoleniowych i innych zajęć prowadzonych w ramach tego profilu. Uczniowie szkoły podstawowej byli niezwykle zadowoleni ze spotkania z uczniami klas służb mundurowych i już czekają na kolejną wizytę swoich starszych kolegów z opalenickiego liceum.

 

 

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk