****************************

OPALENICKA MUNDURÓWKA W STOLICY

W piątek, 28 grudnia stu Mieszkańców Gminy Opalenica udało się do Warszawy na uroczystości związane z 100 rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Wśród nich znaleźli się uczniowie klas służb mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego w Opalenicy. Była to młodzież z klasy 1B,  2B i 3E z opiekunem Elżbietą Mortką.

 

Obchody rozpoczęły się w południe od mszy świętej w Bazylice Archikatedralnej, którą odprawił Arcybiskup Metropolita Warszawski Kazimierz Nycz, w intencji bohaterów powstania. Następnie uczestnicy przenieśli się na Plac Piłsudskiego, gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza złożono wiązanki kwiatów. Ostatnim punktem obchodów była uroczystość na Powązkowskim Cmentarzu Wojskowym przy pomniku ku czci Powstańców Wielkopolskich. Opaleniczanie, a wśród nich uczniowie opalenickiej mundurówki uczcili bohaterów Powstania Wielkopolskiego.

 

Więcej zdjęć w GALERII.

 

 

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia:  Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk