****************************

WŚRÓD NOCNEJ CISZY….

W ostatnie przed Świętami Bożego Narodzenia piątkowe przedpołudnie młodzież ucząca się w Liceum, Technikum, Branżowej Szkole oraz w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi opalenickiego Zespołu Szkół celebrowała ten szczególny czas na klasowych wigiliach i szkolnych Jasełkach.

 

 

 

Najpierw tradycyjnie dzielono się opłatkiem, śpiewano kolędy i raczono się przysmakami w zespołach klasowych. Niektórzy spotkali się w świątecznej scenerii już po raz drugi, ponieważ uroczyste wigilie odbyły się poza szkołą w gościnnych opalenickich restauracjach.

 

Młodzież najczęściej rezygnowała z prezentów, przeznaczając zebrane pieniądze na wybrany cel charytatywny. Przykład stanowi tu klasa II a LO, która zakupiła miski i karmę dla jednego ze schronisk dla zwierząt oraz farbki, kredki i inne materiały papiernicze dla oddziału dziecięcego Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu.

Następnie młodzież wraz z dyrekcją i nauczycielami zebrała się w holu szkoły, by obejrzeć uwspółcześnione Jasełka przygotowane przez klasy I a i II a LO wraz z wychowawczyniami Anną Czerwiec i Izabelą Trzeciak. W czasie przedstawienia członkowie Samorządu Uczniowskiego dzielili się z zebranymi opłatkami oraz rozdawali cukierki. Świąteczne spotkanie zakończył krótki koncert kolęd w wykonaniu muzycznego zespołu Ventus, którym opiekuje się pan Piotr Marchewka.

 

Izabela Trzeciak

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk