****************************

„Za” czy „przeciw”?

W czwartek 6 grudnia klasy akademickie 2a i 3a wzięły udział w wykładzie otwartym na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Młodzieży towarzyszyły opiekunki Sabina Śmierzchalska oraz Izabela Trzeciak. Liceum Ogólnokształcące w Opalenicy, jako stały partner Wydziału, od wielu lat korzysta z oferty skierowanej do uczniów szkół średnich zainteresowanych problematyką społeczną i międzynarodową.

Tym razem licealiści z wielką przyjemnością wysłuchali wykładu  dra hab. Adama Szymaniaka na temat kary śmierci. Licznie zgromadzona w auli młodzież nie tylko mogła prześledzić historie najokrutniejszych zbrodniarzy, ale również została zmuszona do przeanalizowania własnego stanowiska na temat najsurowszej z kar. Prowadzący nie zadawał oczywistych pytań i nie udzielał łatwych odpowiedzi.  I może dlatego opaleniccy licealiści podkreślali, że był to jeden z najciekawszych wykładów w ich akademickiej karierze.

 

 

Izabela Trzeciak

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk