****************************

OPALENICKA MUNDURÓWKA NA POLIGONIE W BIEDRUSKU

W sobotę 01.12.2018 r. na Strzelnicy Bojowej Piechoty w Biedrusku odbyły się zajęcia pokazowe ze szkolenia strzeleckiego dla uczniów klas służb mundurowych z terenu administrowanego przez WKU w Kaliszu i WKU w Nowym Tomyślu.

 

W zajęciach wzięli udział uczniowie klas służb mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego w Opalenicy.  Organizatorem pokazu był dowódca śremskiego batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej w Śremie podpułkownik Tomasz Woźniak. Uczniowie w czasie zajęć zostali podzieleni na grupy, w których wykonywali zadania praktyczne: łączne czynności do strzelania szkoleniowego nr 1 i 2 z karabinka, udzielenie pierwszej pomocy na polu walki, walka wręcz, ładowanie magazynka, zapoznanie z odzieżą ochronną oraz pakowanie i noszenie oporządzenia. Dodatkową trudnością było przenikliwe zimno, ale przecież żołnierz musi radzić sobie w każdych warunkach. Opalenicka mundurówka najlepiej poradziła sobie z ćwiczeniami z zakresu pierwszej pomocy, ponieważ swoje umiejętności ćwiczą na warsztatach w szkole. Po kilkugodzinnych ćwiczeniach uczestnicy szkolenia spotkali się przy ognisku, gdzie wymieniali się swoimi spostrzeżeniami z odbytych zajęć.


 

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk