****************************

WYKŁAD NA WYDZIALE MATEMATYKI I INFORMATYKI UAM

20 listopada 2018 r. uczniowie klas 1B, 2B, 3AD, 3BE oraz 1TIL wzięli udział w pierwszym w tym roku akademickim, a zarazem jubileuszowym (już 50-tym!!!) wykładzie dla młodzieży z cyklu „Po indeks z Pitagorasem” na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Prof. dr hab. Roman Murawski, kierownik Zakładu Logiki Matematycznej na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu wygłosił wykład zatytułowany "Jak matematycy radzą sobie z nieskończonością?". W bardzo interesujący i przystępny sposób opowiedział o tym, jak uczeni na przestrzeni wieków radzili sobie z trudnym i paradoksalnym pojęciem nieskończoności. Przedstawił podejście starożytnych Greków, uczonych średniowiecznych i nowożytnych, ich próby omijania trudności poprzez eliminację nieskończoności i wreszcie współczesną matematyczną teorię nieskończoności.

 

Po wykładzie organizatorzy spotkania zaprosili młodzież i opiekunów na degustację jubileuszowego tortu.

Z wykładu „Po indeks z Pitagorasem” była prowadzona transmisja dostępna pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=vL7KutJUAZs

Zachęcam do oglądania!

 

Hanna Krzyśków

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk