****************************

W RENESANSOWYM POZNANIU

21 listopada uczniowie klasy akademickiej 2a wraz z opiekunami p. Izabelą Trzeciak i p. Sabiną Śmierzchalską wzięli udział w warsztatach poświęconych renesansowej historii Poznania, które odbyły się w poznańskim Ratuszu – dawnej siedzibie władz miejskich.

 

Tam właśnie znajduje się Muzeum Historii Miasta Poznania, które jest jednym z oddziałów Muzeum Narodowego. W czasie godzinnej wizyty na Starym Rynku akademicy przekonali się, że Ratusz to nie tylko poznańskie koziołki, ale również urokliwe renesansowe sklepienia czy rzeźba miejskiego kata. Zobaczyli także najbardziej reprezentatywną Salę Królewską oraz Salę Sądową. Na zakończenie warsztatów młodzież mogła sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując zadania na przygotowanych na tę okazję kartach pracy.

 

Izabela Trzeciak

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk