****************************

WARSZTATY CHEMICZNO-EKOLOGICZNE W ZESPOLE SZKÓŁ W OPALENICY

9 października 2018 w Zespole Szkół w Opalenicy miały miejsce warsztaty chemiczno-ekologiczne prowadzone przez chemików z Centrum Chemii w Małej Skali  w Toruniu. Głównym celem zajęć odbywających się pod tytułem „Dlaczego smog nas truje?” było pokazanie i omówienie zagrożeń wynikających z zatruwania powietrza.

Ponad stu uczniów Liceum, Technikum oraz Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi wzięło aktywny udział w warsztatach, polegających na samodzielnym wykonywaniu doświadczeń chemicznych a następnie przedyskutowaniu w grupie obserwacji i wyciągnięciu wniosków. Eksperymenty dotyczyły procesu spalania różnych substancji oraz wpływu wybranych produktów spalania na nasze otoczenie. Prowadzący zajęcia chemicy mówili między innymi o polimerach, będących głównym składnikiem plastików i stanowiących dla współczesnego świata ogromne zagrożenie w przypadku spalania ich w piecach grzewczych. Na zakończenie zajęć w holu szkoły odbyło się podsumowanie warsztatów, w czasie którego uczniowie wspólnie z prowadzącymi wykonali kilka doświadczeń - tym razem w dużej skali. W tej części spotkania wzięła udział także pani Ewa Szychta, referent ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Opalenicy.

Udział młodzieży w warsztatach dotyczących szkodliwego wpływu smogu na nas i nasze środowisko możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Opalenicy. Mamy nadzieję że te atrakcyjne zajęcia zachęciły wszystkich uczestników do weryfikacji codziennych zachowań dotyczących ochrony środowiska.

 

Katarzyna Leksowska

 

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk