****************************

KOLEJNE WYRÓŻNIENIA DLA MUNDURÓWKI

Przez cały rok szkolny 2017-2018 uczniowie klas służb mundurowych brali udział w zajęciach, wykładach, ćwiczeniach i obozach, gdzie zdobywali wiedzę i umiejętności w ramach programu klas służb mundurowych, obejmujących cztery moduły: wojskowy, policyjny, pożarniczy oraz bezpieczeństwa publicznego.

 

Zajęcia odbywały się we współpracy z: Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, Wielkopolską Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, Powiatową Komendą Policji w Nowym Tomyślu, Wojskową Komendą Uzupełnień w Nowym Tomyślu, Powiatową Strażą Pożarną w Nowym Tomyślu, Instruktorami ”DEFENDU” w Poznaniu, Wolontariuszami Pracowniczymi – Ratownikami Przedmedycznymi Enea Operator i Ratownikami i Instruktorami Pływalni Miejskiej w Wolsztynie.

Po kolejnym roku przyszła kolej na kolejne wyróżnienia dla uczniów mundurówki. Poza dyplomami i nagrodami za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe uczniowie mundurówki zostali dodatkowo nagrodzeni.

Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica klasy służb mundurowych Karolina Weroniczak, która odebrała statuetkę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu za działalność prospołeczną. Nagrodę wręczył komendant Komisariatu Policji w Opalenicy Marek Nawrocki. Przy tej okazji warto wspomnieć, że uczniowie klas służb mundurowych nie pierwszy już raz angażują się w życie lokalnej społeczności.

Miłym akcentem było również wyróżnienie Dziekana Wydziału Studiów Społecznych z WSB dla Malwiny Gajewskiej  za dobre wyniki w nauce.

 

Mundurówka w Opalenicy to szczególny profil, który nie tylko kształtuje charakter młodego człowieka, ale przygotowuje również do życia na wielu płaszczyznach, wyrabiając w uczniach takie cechy i wartości jak: szacunek dla munduru, dla drugiego człowieka, patriotyzm, umiejętność odpowiedniej reakcji w trudnych sytuacjach. Uczniowie mundurówki są również bardzo dobrze przeszkoleni z pierwszej pomocy, co wielokrotnie udowadniali już w realnym życiu.

 

Tekst: Elżbieta Mortka

Fotografia: Elżbieta Mortka

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk