****************************

„NIGDY W HISTORII LUDZKICH KONFLIKTÓW TAK WIELU NIE ZAWDZIĘCZAŁO TAK WIELE TAK NIELICZNYM”

Słowa Winstona Churchilla w pełni oddają ogromne zasługi polskich lotników, którzy z ogromnym poświęceniem  -  a nierzadko – brawurą walczyli podczas Bitwy o Anglię. Uczniowie klas 3b i 3c  gimnazjum w Zespole Szkół uczestniczyli w ekranizacji dokumentu Arkadego Fiedlera  podczas seansu w kinie w Buku. Dzięki temu mogli przekonać się , jak pojmowano patriotyzm w czasach wojny i skonfrontować go z własnym pojmowaniem miłości do ojczyzny. To była ciekawa lekcja historii...

Małgorzata Demel

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk