****************************

GNIEŹNIEŃSKIE IGRZYSKA AKADEMICKIE

W piątek 23 marca odbyły się III Gnieźnieńskie Igrzyska Akademickie organizowane przez Instytut Kultury Europejskiej UAM, który jest opiekunem naukowym klas akademickich istniejących w opalenickim Liceum Ogólnokształcącym. Tematem tegorocznych zmagań było powstanie wielkopolskie oraz etapy polskiej i wielkopolskiej drogi do niepodległości.

 

Opalenicki Zespół Szkół reprezentowały uczennice klasy I a: Natalia Guzek oraz Katarzyna Garczarek. Igrzyska były świetną okazją do poszerzenia swojej wiedzy historycznej, spotkania się z młodzieżą  z innych wielkopolskich szkół a także z naukowcami UAM.

Kolejne Igrzyska zorganizowane zostaną w przyszłym roku szkolnym.

Izabela Trzeciak

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk