****************************

OPALENICCY MATEMATYCY ZNOWU WYGRYWAJĄ!

14 marca odbył się X finał powiatowego konkursu Matematyka u Kopernika. Organizatorem tych dwuetapowych matematycznych zmagań jest Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. Mikołaja Kopernika w Nowym Tomyślu. Warto dodać, że konkurs odbywa się pod patronatem Starosty Nowotomyskiego.

W tym roku został on przeprowadzony na trzech  poziomach: dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, których wyłoniono w szkolnych eliminacjach.

Po raz kolejny świetnie zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkół w Opalenicy. W kategorii najstarszej najlepszy był Tomasz Manyś z opalenickiego LO, a drugie miejsce zajęli ex quo Adrian Sadowski i Maksymilian Szych również reprezentujący LO z Opalenicy. W kategorii gimnazjów bezkonkurencyjna okazała się Amelia Łopata z opalenickiego Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi. Podkreślić trzeba, że Adrian Sadowski, niczym prawdziwy człowiek renesansu, zdobył również nagrodę za wygranie konkursu poetyckiego „Matematyczne rymy” towarzyszącego zmaganiom matematyków.

 

 

Wszyscy laureaci są uczniami pani prof. Małgorzaty Wencel.

Izabela Trzeciak

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk