****************************

DEBATA NA TEMAT WSPÓŁCZESNEGO PATRIOTYZMU

Młodzież z ZS w Opalenicy razem z opiekunkami Justyną Michalską oraz Romaną Albrecht w dniu 19.01.2018 r. wzięła udział w debacie na temat współczesnego patriotyzmu. Debata  odbyła się w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie.

 

W spotkaniu uczestniczyli pracownicy naukowi: -prof. Krzysztof Podemski, prof. Janusz Karwat, prof. Eliza Grzelak, dr Piotr Oleksy oraz pan Paweł Kamiński - przedstawiciel Klubu Gazety Polskiej w Gnieźnie.

 

Uczestnicy debaty próbowali zdefiniować pojęcie patriotyzmu, pokazać jak wpływa na postrzeganie dzisiejszego świata, a także wskazać różnice między patriotyzmem a nacjonalizmem.

 

Celem dyskusji było również pokazanie, że odmienności ideologiczne nie muszą uniemożliwiać przeprowadzenie dyskusji, że można mieć różne punkty widzenia i perspektywy postrzegania świata.

 

Uczniowie opalenickiego Zespołu Szkół – licealiści i gimnazjaliści -  wzięli bardzo czynny udział w debacie, wielokrotnie zajmowali głos, mieli okazję wysłuchać bardzo różnych opinii zaproszonych gości, mogli  zadawać pytania, na które uczestnicy debaty chętnie odpowiadali.

 

Była to pierwsze  z cyklu spotkań poświęconych współczesnemu systemowi aksjologicznemu a  zorganizowanych przez Instytut  Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie.

Młodzież z pewnością weźmie chętnie udział w następnych.

 

Justyna Michalska

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk