****************************

ZAJĘCIA AKADEMICKIE DLA KLAS MEDYCZNO-PRZYRODNICZYCH

W dniu 11.02.2019r. uczniowie klas medyczno-przyrodniczych opalenickiego liceum wraz z opiekunami  Katarzyną Leksowską oraz Sebastianem Libeltem wzięli udział w Dniu Akademickim zorganizowanym przez Wydział Biologii UAM.

 

 

Na początku w niesamowitą podróż do świata organelli zabrał nas dr hab. Michał Rurek. Wysłuchaliśmy ciekawego wykładu poszerzającego naszą wiedzę z biologii. Następnie podzieleni na grupy  wzięliśmy udział w kilku warsztatach. Na zajęciach  z  mikroskopii fluorescencyjnej  zapoznaliśmy się  ze światem świecących organelli.  W czasie ćwiczeń ‘’Kolorowa chemia wody” na podstawie kolorów wody określaliśmy zarówno absorbancję, jak i stężenie związków azotu oraz fosforu występujących w wodach jezior.  Na warsztatach z biologii molekularnej zapoznaliśmy się z procesem elektroforezy, bazując na  różnorodnych plazmidach bakteryjnych. Dzięki udziałowi  w zajęciach bioinformatyki poznaliśmy  przykładowe zastosowania biologicznych oprogramowań komputerowych - zajmowaliśmy się znalezieniem istotnych czynników wpływających na choroby.  Zajęcia zatytułowane ,,Wybrane zagadnienia z biologii człowieka’’ polegały na przekazaniu nam jak największej wiedzy poprzez zabawę. Podzieleni na małe grupy odpowiadaliśmy na przeróżne pytania z zakresu anatomii człowieka. Udział w tak różnorodnych i ciekawych warsztatach w ramach Dnia Akademickiego możliwy był dzięki umowie o klasach patronackich z Wydziałem Biologii UAM.

 

 

 

Klaudia Olechowska kl.1 BE

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk