****************************

STUDNIÓWKA 2019

Pierwszego lutego 2019 r. w hotelu „Behapowiec” w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się studniówka uczniów Zespołu Szkół w Opalenicy. Po godzinie 18 uroczystość rozpoczęło oficjalne powitanie zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli przez panią dyrektor Irenę Nawrocką. Wychowankowie podziękowali nauczycielom za opiekę, wręczając im piękne kwiaty.

Po wychyleniu symbolicznej lampki szampana przedstawiciele młodzieży zatańczyli tradycyjnego studniówkowego poloneza. Układ choreograficzny autorstwa profesor Iwony Zawiei oraz profesora Tomasza Roszkiewicza wzbudził zachwyt wszystkich zgromadzonych, podobnie jak gustowne kreacje tańczących dziewcząt zakupione w tym roku dzięki hojności Burmistrza Opalenicy pana Tomasza Szulca. Tańczące pary wyglądały naprawdę zjawiskowo.

Nie tylko tańczący poloneza reprezentanci młodzieży prezentowali się dobrze na parkiecie. Didżej zadbał o to, by każdy bawił się, tańcząc do muzyki odpowiadającej jego gustom muzycznym. Obok hitów Sławomira czy Desposito pojawiły się też starsze utwory należące do klasyki muzyki rozrywkowej i tanecznej. Zmęczeni tańcem korzystali z Fotobudki, która okazała się największym hitem studniówki.

By tradycji stało się zadość, nie mogło zabraknąć również części artystycznej. Przedstawiciele każdej z klas popisali się talentami muzycznymi lub poetyckimi – wychowawcy (Natalia Walaszczyk, Danuta Szaroszyk-Socha, Mariusz Stachowski, Tomasz Roszkiewicz i Krzysztof Strzelczyk) usłyszeli dedykowane sobie piosenki lub wiersze. Artyści starali się przemycić do tekstu wykonywanych utworów to, co łączy daną klasę z jej wychowawcą, niektórzy więc nie kryli łez wzruszenia, słuchając na przykład piosenki „Orki z Majorki”, kojarzącej się ze wspólnymi wyjazdami.

Huczna zabawa zakończyła się o godzinie trzeciej nad ranem. Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani uczniowie i pozostali uczestnicy studniówkowego balu opuścili salę, zabierając ze sobą niezapomniane przeżycia.

 

Danuta Szaroszyk - Socha

Najnowsze

Popularne

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. polityka prywatnosci.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk